Що робити, якщо у вас гематома: причини, симптоми та методи лікування

Estimated read time 1 min read

Що робити якщо у тебе гематома?

Гематома – це утворення підшкірної крововиливу, яке може виникнути в результаті травми, вдару, падіння або іншого пошкодження судин.

Причини появи гематоми можуть бути різноманітні. Іноді це може бути допоміжним симптомом якоїсь хронічної хвороби, наприклад, тромбоцитопенії або гемофілії. Багато разів гематома виникає через найбільшу силу дії на організм – падінок з висоти, місцевий укус комара чи іншої комашки, струс м’язів або фізичну активність без розігріву.

Головним симптомом гематоми є відчуття болю та дискомфорту, почервоніння та набряклість шкіри, обмежена рухливість пошкодженої ділянки. Залежно від розміру та місця розташування гематоми може бути видима голим оком або сходити лише на дотик.

Для лікування гематоми найперш за все потрібно надати першу допомогу – прикласти холод (холодовий компрес) до пошкодженої ділянки протягом 20-30 хвилин. Це допоможе зменшити біль та набряклість. Також можна нанести стислий бинт або використовувати спеціальні гелі та мазі з протизапальним та розсмоктуючим ефектом.

Якщо гематома не зникає протягом декількох днів або стає більша та болюча, слід звернутися за консультацією до лікаря-спеціаліста. Лікар може призначити фізіотерапевтичні процедури, масаж чи лікування лазером для прискорення зцілення та зменшення розміру гематоми.

Гематома: причини та прояви

ПричинаПрояви
ТравмаРозбиття кров’яних судин, подряпини на шкірі, пухирі, забарвлення шкіри в синьо-фіолетовий відтінок
Хвороби судинПостійні кровотечі, легкі подряпини при найменшому тиску, утворення гематом навіть без видимих пошкоджень
Прийом лікарських препаратівЗбільшена схильність до утворення синців при навіть незначному впливі
Старіння організмуПомітне зростання кількості гематом, підвищення тривалості загоєння
Кровові недугиСтійкість до тривалого зсуву, залишковий кровотеча та сповреження

Якщо у вас є підозра на наявність гематоми або ви помітили появу синців, рекомендується звернутися до лікаря для отримання діагностики та призначення відповідного лікування.

Механічні пошкодження та внутрішні крововиливи

Механічні пошкодження та внутрішні крововиливи

Один з основних симптомів гематоми – це утворення підшкірних синців і болю в ураженій області. Крім того, можуть спостерігатися такі ознаки, як набряк, підвищена чутливість чи скованість рухів. Залежно від розташування травми, гематома може бути зовнішньою або внутрішньою.

Внутрішні крововиливи виникають, коли ушкоджуються внутрішні органи або м’які тканини. Це може статися, наприклад, при аварії, падінні з висоти або при ударі брудним гострим предметом. Особливо небезпечними є внутрішні крововиливи в черепний боєк і черевну порожнину, оскільки вони загрожують життю людини.

Лікування гематом полягає в забезпеченні спокою ушкодженої області, використанні холоду для зменшення запалення та болю, а також призначенні протизапальних та розсмоктуючих препаратів. У деяких випадках може потрібна хірургічна допомога для видалення накопиченої крові.

Симптоми гематоми та складнощі діагностики

Симптоми гематоми та складнощі діагностики

Найпоширеніші симптоми гематоми:

Розташування гематомиСимптоми
Підшкірна гематомаБолісне ущільнення під шкірою, зміна кольору шкіри – від синювато-червоного до жовтого.
М’язова гематомаСильний біль, набряклість м’язів, обмежена рухливість, синцеватий відтінок шкіри над гематомою.
Внутрішньоорганна гематомаБіль в області внутрішнього органу, зміна функції органу, загальна слабкість та симптоми внутрішньої кровотечі, наприклад, блідість шкіри та запаморочення.

Діагностика гематоми може бути складною, оскільки симптоми можуть бути схожі на інші ушкодження або хвороби. Проводять ряд досліджень, які допомагають уточнити діагноз:

  • Загальний аналіз крові – показники виявляють зміни урівня гемоглобіну та кількості тромбоцитів.
  • Ультразвукове дослідження – дозволяє визначити розміри та розташування гематом, а також стан суміжних органів.
  • Комп’ютерна томографія (КТ) – надає детальне зображення внутрішніх органів та ушкоджень.
  • Магнітно-резонансна томографія (МРТ) – дозволяє отримати зображення органів і тканин з високою чіткістю.

Консультація спеціаліста-лікаря та проведення відповідних досліджень є необхідними для точної діагностики гематоми та вибору оптимального методу лікування.

Методи лікування гематоми

Методи лікування гематоми

1. Холодова терапія: Пов’язка з льодом або холодний компрес можуть допомогти зменшити розпухлість та знеболити уражену область. Постачання холоду протягом 15-20 хвилин кілька разів на день може допомогти зменшити кровотік та розширення судин.

2. Підвищення ніжки: Під час сну або спокою підвищення ноги може допомогти відтікати надлишкову рідину з ураженої області та зменшити набряклість. Застосуйте під подушку або підкладіть під вигнуту ногу подушку.

3. Масаж: Легкий масаж навколо гематоми може допомогти поліпшити кровообіг та збільшити швидкість зникнення синця. Зверніться до фахівця, який допоможе вам правильно виконати масаж та уникнути подальшого ушкодження.

4. Захисна пов’язка: Використання захисної пов’язки або бандажу може допомогти запобігти повторному пошкодженню гематоми та допомогти в заживленні. Уникайте тесних або обмежуючих пов’язок, оскільки вони можуть обмежити кровообіг.

5. Біль-уводжуючі засоби: При сильному болю необхідно проконсультуватися з лікарем, який може рекомендувати використання місцевих засобів для зменшення болю та запобігання запаленню.

6. Фізіотерапія: Фізіотерапевт може призначити спеціальні процедури, такі як ультразвукова терапія, електростимуляція або лазерна терапія, для поліпшення кровообігу та зняття запалення в ураженій області.

Важливо пам’ятати, що гематому слід чіпляти докладно та жодним разом не робити перевірку на наявність інших ушкоджень м’яких тканин або кісток. У разі невпевненості або при незвичайних симптомах слід звернутися до лікаря для отримання правильної діагностики та лікування.

You May Also Like

More From Author